בית ישראל אל תהיו כמו האינדיאנים

בית ישראל אל תהיו כמו האינדיאנים Share

בית ישראל אל תהיו כמו האינדיאנים

האם גורל בית ישראל יהיה כגורל העבדים השחורים באמריקה וכאינדיאנים שמחקו להם האירופאיים את המורשת שלהם?

  • אומרי טגאמלק אברה
  • ‏יום שישי 16 אוקטובר 2015

אתם יודעים מהי "דראפטומאניה" או באנגלית drapetomania?להמשיך לרקוד ולשמוח

לפי המילה ודאי ניחשתם שזו בעצם שם של איזו מחלה- לא עלינו. האמת היא שאם חשבתם כך אז אתם צודקים. רק מה שאין בכלל מחלה כזו, אלא זו היא "מחלה" שהמציאו האמריקאים בכדי לדכא את העבדים השחורים באמריקה.

לפי ויקיפדיה כך מתוארת ה"מחלה" הגזענית הזו:

"דראפטומאניה" (drapetomania) היא דיאגנוזה של מחלת נפש לכאורה, שנקבעה על ידי סמואל קארטרייט (Samuel A. Cartwright) רופא מלואיזיאנה, על פי המונח היווני "דראפטס" ("drapetes") שפירושו "נמלט" בצרוף למונח "מאניה".

מחלת הנפש "דראפטומאניה" מתארת את נטייתו של עבד שחור בארצות הברית להימלט אל החופש. הפרעה נפשית זו, לפי ההגדרות הרפואיות והגזעניות באותם ימים, לא התרחשה משום רצונו של העבד להיות חופשי, אלא פשוט מפני שהוא סובל ממחלת נפש, שהרי לא תיתכן אפשרות שעבד נורמלי יוותר על תנאי החיים הנוחים שמספק לו בעליו.

"שיגעון" זה הפך להיות שגור ומקובל על ידי כל הרופאים של התקופה וטופל באמצעים שעמדו לרשותם באותם ימים ובהם מרקחות עשבים, תערובות מינרלים, מקלחות קרות והצלפות. במקרי דראפטומאניה חמורים הייתה קטיעת בהונות הרגליים ה"טיפול" הטוב ביותר. "מחלה" זו הפכה מבחינה היסטורית לאחת הדוגמאות המקובלות של "רפואה שרלטנית" ו"מדע גזעני".

אל תתפלאו!!!

כי האמת היא שלאמריקאים שאנחנו אוהבים להלל ולשבח על הקדמה הטכנולוגית ובכלל על הקדמה בכל התחומים, יש היסטוריה של ניצול חלשים ודיכוי האדם השחור וכל מי ששונה מהם בתרבות ובצבע העור. נראה לי שכל השפע שהם מתגאים בו, לא הגיע מהחכמה שלהם ולא מעבודה קשה, אלא הוא בא משוד החופש שהם מבצעים עד היום באוכלוסיות החלשות שם באמריקה ובכלל בכל העולם.

ראו דוגמא את המקרה המצער של האינדיאנים שהם אמורים להיות בעלי הבית ובעלי האדמה שם ביבשת אמריקה, כי הם היו שם לפני האדם הלבן והאירופאי, אז איך זה שהאינדיאנים שם דווקא הם האוכלוסייה החלשה והענייה והם חיים בעוני ללא נכס וללא אדמות?

על כך אמרו: "הסנדלר הולך יחף."

מרגע שהאירופאים הגיעו לאמריקה הורע מצבם של האינדיאנים וחייהם השלווים הפכו בן רגע לחיי סיוט. והנה לכם מה שמסופר ב-ויקיפדיה ואתם יודעים שלא מספרים את הכול.

ויקיפדיה, האינדיאנים בארצות הברית: עם תחילת ההתיישבות האירופית בצפון אמריקה החל תהליך הדרגתי של דחיקת רגלי שבטי האינדיאנים שישבו בשטחים הידועים כיום כחוף המזרחי של ארצות הברית, כדי להשתלט על אדמותיהם. פעמים רבות נעשה הדבר באמצעים אלימים וברוטליים, ולפעמים באמצעות רכישת אדמותיהם "בנזיד עדשים" תוך העברתם לשמורות או הגלייתם מערבה. התהליך התעצם לאחר מלחמת העצמאות האמריקאית, עם התפשטות ההתיישבות הלבנה מערבה והצורך שהתעורר בכיבוש שטחים נוספים. בשנת 1830 העביר נשיא ארצות הברית אנדרו ג'קסון חוק בקונגרס המכשיר את ה"טרנספר" והתחיל תהליך נדידה כואב וטראגי של שבטי אינדיאנים, שלווה בהתקוממויות ובעימותים עקובים מדם. בשנת 1867 הורה הממשל האמריקאי ליישב את שארית הפליטה של בני האינדיאנים ב"שמורות", שבהן ניסו לאורך השנים הבאות להטמיע אותם בתרבות האירופית-אמריקנית הלבנה. הוענק להם חינוך נוצרי ונאסר עליהם לדבר בשפתם ולהנחיל לילדיהם את דתם ואת מורשתם. ניסיונות הטמעה אלה נמשכו עד שנות ה-60 של המאה ה-20, תוך שהם מותירים צלקות כואבות בזיכרונותיהם של האינדיאנים, המלוות אותם עד היום.

היום מונה האוכלוסייה האינדיאנית בארצות הברית כ-2.9 מיליון נפש, שהם כ-1% מכלל האוכלוסייה. בקנדה האינדיאנים הם כ-3% מהאוכלוסייה

והנה לכם השיטה בה האירופאים עבדו:

תחילה האירופאים התקרבו אל האינדיאנים כאנשי שלום ולמדו את התרבות שלהם ואת הסוד שלהם ואת הערכים שמאחדים אותם והופכים אותם לאינדיאנים, וכל זה תוך כדי שהם שוללים את היות האינדיאנים כחלק ממשפחת בני האדם- פשוט הגדירו את האינדיאנים כחיות פרא ההולך על שתיים.

ואז בן לילה הפכו את עורם הלבן והתחילו לרדוף אותם.

גורל האינדיאנים באתר "כותר" בנושא " מפגש בין תרבות אירופה לתרבויות אמריקה": "מיסיונרים אירופיים התאמצו לנצר את האינדיאנים, כי ראו במנהגיהם ובאמונותיהם עבודת אלילים . את המגמה הזאת חיזק האפיפיור פאולוס השלישי כאשר פרסם ב1537- הוראה מיוחדת , ובה קבע כי האינדיאנים הם בני אדם אמיתיים , ולא חיות , וכי הם מסוגלים לקבל על עצמם את הנצרות . כך נאלצו האינדיאנים לוותר על חגיהם ומנהגיהם – אליליהם נותצו , מקדשיהם נהרסו , ובמקומם נבנו כנסיות . ספרי החוקים שלהם נשרפו , וכוהני הדת נרדפו ונהרגו . הם חויבו לקבל עליהם את הנצרות , ולשם כך נערכו הטבלות המוניות . גידולים שהובאו מאמריקה לאירופה מעניין שעד לפני כחמש מאות שנה לא הכירו באירופה את תפוח האדמה והתירס , לא אכלו שוקולד ולא עישנו טבק ; ואילו באמריקה לא ראו סוס , לא אכלו בשר בקר או כבש ולא הכירו את החיטה."

http://www.school.kotar.co.il/kotarapp/index/Page.aspx?nBookID=94818232&nTocEntryID=94821175&nPageID=94820499

והם האינדיאנים נלחמו נגד האירופאים הכובשים על הזהות שלהם ללא פשרות וזה למרות שהם הוצאו להורג בכל פינה.

אבל האירופאים דיכאו את האינדיאנים עד כדי שהכניעו אותם.

וגם לאחר שהאינדיאנים נכנעו האירופאים לא נחו:

תחילה שינו את שמותיהם של האינדיאנים ונתנו להם שמות אנגליים. פתאום אינדיאני העונה לשם "אקוּ-הָבֶה"(הגורם לפחד) הפך בן לילה אחד לג'ורג'.  לאחר מכן, הם שלחו את ילדי האינדיאנים לפנימיות מיסיונריות, בכדי לנתק אותם מהמורשת ולהרחיק אותם מהערכים של אבותיהם וכך למחוק להם את זהותם הטבעית ולהלביש אותם בזהות חדשה שנוחה לאירופאים וכך לשלוט בהם לנצח.

ואל ההורים האינדיאנים שלחו את המיסיונרים בכדי שינצרו אותם בכוח והם כן נוצרו בכוח. והנה הם האירופאים הצליחו במשימה שהציבו להם אז ולא נכשלו. כי אם תלכו היום לאמריקה בכדי לראות אינדיאנים ואת התרבות שלהם לא תמצאו שם אינדיאנים שחיים לפי מסורת אבותיהם.

אנשים טובים, אתם חייבים להבין,

האינדיאנים של היום שונים בכל המובנים מאבותיהם האינדיאנים שהיו אז שם באמריקה עוד לפני הגעת האירופאים: הם שונים בדת, הם שונים בתרבות, הם שונים בשפה, הם שונים בליבוש, הם שונים במורשת, הם שונים בערכים מאבותיהם האינדיאנים- במילים אחרות, אם האינדיאנים של אז יקומו לתחיה לא יזהו את הצאצאים שלהם.

כל האינדיאנים כבר התנצרו והם עכשיו מאמינים בדת הנוצרית ואין כמעט זכר למורשת אבותיהם. מלבד כמה כפרים בודדים בדרום אמריקה, אין אינדיאנים שחיים על פי מורשת והערכים של אבותיהם. וגם שם בדרום אמריקה לא הכול ורוד הרי התרבות האירופאית שולטת בכל מקום.

——————————————–

אני לא יודע אם הבנתם את המסר שאני מנסה להעביר לכם, כי רציתי לומר לכם שמקרה העבדים השחורים באמריקה מזכיר לי את מה שעברה קהילת בית ישראל כאן בארץ הקודש.

כמו שהמציאו מחלות לא קיימות לעבדים השחורים באמריקה, כן גם המציאו לנו מחלות איומות שהמדע עוד לא ידע, עד כדי שאסור לכל הקהילה לתרום דם למד"א.

למה אתם חושבים המציאו לנו מחלות?

זה בכדי לגרום לאזרחים הלבנים והאשכנזים ה"נעליים" שלא יתקרבו אלינו ולא יתחתנו עמנו ולא יחשבו שאנחנו יהודים כמו כל היהודים.

איך אני יודע?

כי תחילה אמרו שאנחנו "לא יהודים" כמו שאמרו האירופאים לאינדיאנים " אתם לא בני אדם" וחשבו שזה מספיק, אבל אז יצאו אבותינו להפגנה נגד הגיור והבכנו את מדינת ישראל והיא חזרה בה ונאלצה לרשום לנו בתעודת הזהות "יהודי". עכשיו האזרחים הלבנים עלולים לחשוב שהנה אנחנו כמו כולם יהודים והדבר נורא הפחיד את המדינה הגזענית ולכן הם המציאו לנו מחלות כך שכולם יפחדו מלהתקרב אלינו.

גם מקרה האינדיאנים מזכיר לי את מה שעברה ועוברת הקהילה כאן בארץ הקודש.  תחילה הם הפרנג'ים היהודים האירופיים למדו אותנו ושלחו לאתיופיה שליחים כאילו הם היו מבשרי ישועות של אלוהים. והשליחים האלו למדו את התרבות שלנו את המורשת שלנו ואת המסורת שלנו ואת המנהגים שלנו. ובמקביל כאן בארץ ובעולם היהודים האירופאים אמרו "אין דבר כזה יהודי שחור" ואנחנו אנשים תמימים ועניים לא שמנו לב לכל המתרחש.

עכשיו, אחרי שלמדו אותנו האירופאים היהודים לא מפחדים להביא אותנו לירושלים, כי הם כבר יודעים מה החולשות שלנו ומי האנשים החלשים אצלנו שאפשר לקנות אותם בנזיד עדשים ולהשתמש בהם נגדנו בכדי למחוק לנו את זהותנו.

ואחרי שהגענו לירושלים החליפו לנו את שמותינו לשמות שמוכרות להם ואת הילדים שלחו לפנימיות דתיות ולישיבות בכדי למחוק להם את הזהות ולהלביש להם זהות חדשה שהיא נוחה להם וכך הם וצאצאיהם יוכלו לשלוט בנו לנצח.

לכו נא וניווכחה, אם תמצאו לי אינדיאנים או שחורים בארצות הברית של היום החיים במעמד גבוהה והם בעלי השפעה כמו כל אזרח לבן,

או אם אחוז המשפיעים באוכלוסיית ארצות הברית מתחלק שווה בשווה בין שחורים ואינדיאנים וללבנים,

אז אומר לכם שאני חוזר בי מדבריי.

השחורים והאינדיאנים לא יכולים להצליח מפני שמחקו להם את הזהות והולבשו בזהות חדשה ונחותה והזהות החדשה משאירה אותם נחותים לנצח מאחיהם הלבנים.

מישהי מאוד חכמה אמרה לי: " אתה יודע איך אני יודעת שאתה לא סתם מדבר על הגזענות ולא סתם אתה מדבר על כך שהפרנג'ים היהודים רוצים שנהיה נחותים מהם ולא סתם אתה מדבר על מה שעשו לנפש שלנו?"

"לא"  אמרתי לה  "אני לא יודע איך את יודעת."

" מאז ששמעתי אותך מדבר על הדברים האלה" אמרה לי " הלכתי לבדוק את הדברים בשטח ומצאתי את עצמי משקרת לחברים אתיופים שכאילו אצלי הכול טוב ואין לי רגשי נחיתות מהפרנג'ים, אבל בפועל ליד הפרנג'ים הרגשתי נחותה והתנהגתי כאתיופית וליד האתיופים התנהגתי כמו ישראלית. עכשיו אחרי שאני כבר מודעת לעובדה הזו אני עובדת קשה בכדי לבטל את התחושות האלה שכנראה החדירו לנו לתודעה ללא המודעות שלנו. עכשיו אני מבינה עד כמה אתה חזק, כי מבלי שמישהו פקח את עיניך אתה פקחת אותם לבד ועכשיו אתה מנסה להציל את כולנו."

"אם הייתי לבן" אמרתי לה "היית רואה שכבר הסמקתי והפכתי לאדום. והאמת אין לי כוחות מיוחדים- אני בדיוק כמו כולם ואני לא בכוחות עצמי פקחתי את עיניי אלא אלוהים הרחום והחנון והסיפורים על גבורת אבותינו הם אלה שמלווים אותי ומדריכים אותי וכמובן חבריי למאבק למען המורשת שלנו הם מחזקים אותי ונותנים לי כוח ותחושה שאני כבר לא לבד."

אז אם אתם חושבים שאני סתם צועק "שודדים לנו את הזהות!" אז לכו ובדקו זאת בשטח:

האם אתם מתנהגים ליד הפרנג'ים כשווים להם?

האם ליד האתיופים אתם מתנהגים שונה ממה שאתם מתנהגים ליד הפרנג'ים?

שבת שלום ויפה

אח שלכם

אומרי טגאמלק אברה

site tracking with Asynchronous Google Analytics plugin for Multisite by WordPress Expert at Web Design Jakarta.