איך לשרוד בג'ונגל של מדינת ישראל

איך לשרוד בג'ונגל של מדינת ישראל

2015-10-30 10.18.58איך לשרוד בג'ונגל של מדינת ישראל

———————————————
הטלוויזיה היא הראשונה שפגשתי ומאז בואה אני צופה בה כל סדרה וכל סרט ואני גם לא שוכח את החדשות.

ומאז הגיע גם האינטרנט לחיי ברוב המקרים חיי הפכו לקלים יותר- פתאום הכול נגיש ובקליק אחד אני מגיע למידע שהיה פעם מאוד קשה להשיגו. יתרה מזו, האינטרנט גם הביא לנו את היכולת לבטא את עצמנו ולהגיש את דעותינו ומחשבותינו ולשתפם בכל הרשתות החברתיות שנחפוץ בהם. גם העולם הפך לכפר קטן, בו כולם מכירים את כולם, וכולם יודעים מה יש לאחר, כך אנחנו יכולים לקנות ולמכור כל אשר נחפוץ ונחשוק בו.

אני אף מודע ומתלהב מיתרונותיו של האינטרנט- הם רבים ואף אין סופיים.

אבל עם הזמן הבנתי- האינטרנט הוא גם אליה וקוץ בה:

כי אם לא אדע לנצל את האינטרנט לטובתי ולטובת בני משפחתי, אזי אני וכל בני משפחתי עלולים ללכת לאיבוד וכך להפוך את עצמנו לעבדים של העשירים השולטים בנו. כי האינטרנט הוא גדוש בתוכן מכל הסוגים- הרעים והטובים.

תוכן טוב הוא תוכן אשר מועיל לנו, אך גם תוכן טוב עלול להוליך אותנו שולל ולגזול את זמננו ואת כוחנו ומאמצינו וכך להוציא אותנו ממסלול החיים התקין שלנו ושל משפחותינו.

אך הבנתי גם שהדבר הגרוע מכל באינטרנט ובטלוויזיה הוא שאנחנו הפכנו לצרכני תוכן מכורים- פתאום מאלה שהיינו חברמנים וחברתיים ספורטיביים ונפגשים עם החברים, הפכנו לפדלאות כאלה שכל אחד מאתנו תקוע בקובייה שלו וצורכים תוכן אין סופי. מסרט אחד עוברים לסרט שני, מסדרה לסדרה, מערוץ לערוץ, ומהטלוויזיה למחשב הביתי או הנייד, ומהמחשבים עכשיו עברנו גם לסמארטפונים.

פתאום, יום חופש שלי נגמר לי מול הכורסא ומול המחשב ואין לי זמן לצאת החוצה ולראות עולם- אותו עולם שנותן לי חיים- אותו עולם שמעניק לי תובנות וכך להפוך אותי לאדם חושב ויצירתי. הבנתי שכל התוכן הנמצא באינטרנט ובטלוויזיה הוא האויב הגדול שלי- הוא מדכא את מוחי מלחשוב בעצמו והוא בתחבולותיו גוזל את זמני ומנכר אותי ממשפחתי.

ואז גיליתי, מרוב צריכת תוכן הפכנו לדלי יצירה ואהבה והכנסותינו ניזוקו בשל הקניות הרבות שאנחנו קונים: אנחנו לא יוצרים כי אנחנו צורכים תוכן.

אין לנו תובנות משל עצמנו כי אנחנו צרכני תוכן המדקלמים משפטי מנטרה מטופשות של אחרים.

אנחנו לא אוהבים, כי מרוב צריכת תוכן אין לנו זמן לשבת ולדבר ולהכיר זה את זה וכך הפכנו מנותקים זה מזה.

הכנסותינו ניזוקו לא רק בשל המיסים למיניהם שאנחנו משלמים ולא רק בשל אי עליית השכר החודשי, אלא במיוחד בשל הפרסומות המתוחכמות המביאות אותנו לקנות הכול ואפילו לקנות מוצרים שאין לנו צורך בהם- ואלה גומרים לנו את המשכורת.

הרגולטור לא מונע פרסומות מושתלות ופרסומות מתוחכמות המביאות אדם שפוי לצאת מדעתו. הרגולטור לא ימנע מעסקים להתל בנו ולשדוד את כספינו, וכל זה בשל מדיניות כלכלה חופשית המתירה לחברות מכל הסוגים לנהוג בנו כחומר ביד היוצר.

חברות וחברים תושבי מדינת ישראל, במיוחד בני הקהילה שלי,
אנחנו לא רק נלחמים יום ביומו על הזכויות הבסיסיות שלנו, אלא אנחנו גם נדרשים לשרוד בג'ונגל החיים המודרניים של מדינת ישראל, שבה מה שמוצג לציבור כטוב הוא בעצם הרע רע מאוד. מה שמדברים עליו בטלוויזיה בהתפעלות והערצה הוא בעצם טוב לאחרים ולא לנו.

ומנגד אותם יוצרי תוכן הולכים ומתעשרים עוד ועוד והפער בין העניים לעשירים רק הולך וגדל.

אם חשקה נפשכם בחיים בריאים מומלץ לא רק לאכול בריא אלא גם להמעיט בצריכת תוכן.

מומלץ לצאת ולטייל ולראות את נפלאות הבורא אשר ברא הכול מכל.

מומלץ להביא את השכל שלכם לשיא מאמץ ולחשוב מחשבות מעמיקות על כל נושא שמעניין אתכם.

מומלץ לעתים קרובות מאוד לשבת ולדבר עם בני המשפחה ולא לשקוע בתוך האינטרנט האין סופי ובתוך הטלוויזיה עתירת תוכניות וסרטים.

לפני כל שליפת כרטיס האשראי מומלץ לחשוב טוב טוב ואולי לעשות מנהג של יום סקירה בלבד לפני יום הקניה ורק אז ללכת ולקנות אחרי השוואה. ואם אתם קונים דרך האינטרנט אז כדאי לא לקנות באימפולסיביות אלא לחכות כמה ימים ולעשות סקירה כוללת. בדרך כזו של מחשבה לפני הקניה גם תמנעו מעצמכם מלקנות מוצרים שלא תשתמשו בהם ויהפכו לזבל בבית שלכם.

כשאני נכנס לחנות- אני בבעיה. אני לא רק בבעיה בשל השפע והסדר והיופי שגורם לך לקנות הכל, אלא גם בגלל המוכרות. פתאום מתנפלות עליי דיילות יפות ונחמדות ומנומסות- למה אין אנשים כאלה ברחוב הישראלי? הן מציעות לי הכול מכל המוצרים שיש בחנות ומהמוצרים שיבואו בעתיד. רק תקנה. ולא נותנות לי להסתכל, להתרשם ולהחליט לבד. הרי אם ארצה לשאול אני יכול, אני לא כזה ביישן. ומכל המבצעים אני משתכר וחושב שכדאי לי לקנות כי מחר לא יהיה מבצע כזה.

ואחרי שאני קונה ויוצא אני רואה בחנות השנייה חולצה יותר טובה ובאותו מחיר ואפילו בזול. ואני כועס על עצמי על שיצאתי פראייר. ואחרי כמה ימים אני רואה שכל מה שקניתי הוא סתם יושב בבית ואז אני מבין שסך הכול הלכתי לקנות חולצה לכבוד החתונה של בן דוד ולא הלכתי לקנות את כל החנות ואת כל הזבל שנערם בבית.

ומול הטלוויזיה, מומלץ לא להפסיד לילדים אלא להרים אותם מהכורסא ולשלוח את הילדים שלכם לחוגים או לקחת אותם לטייל לראות את נפלאות העולם שהאל ברא, וכמובן ללמוד ולהפעיל את השכל שלהם, מאשר שישבו מול הטלוויזיה והאינטרנט ויגדלו להיות פדלאות טלוויזיה ואינטרנט וצרכני תוכן פראיירים ומכורים.

אם הילדים שלכם ישבו מול הכורסא ויצרכו תוכן או ישבו מול מסך המחשב, המוח שלהם לא יתאמץ ולא וילמד לחשוב וכך בעתיד הם יהיו לצרכני תוכן מעולים.

ואל תגידו לי " אבל יש סרטים שמלמדים אותנו ונותנים לנו להמשיך לחשוב."

זהו, זו הבעיה. הבעיה פה היא שמישהו כיוון אתכם לחשוב על מה שרצה שתחשבו- מישהו רצה שתחשבו על משהו שהוא טוב בשבילו ולא טוב בשבילכם אלא רק נדמה לכם שזה גם טוב בשבילכם וכך המוח שלכם יהיה עסוק מלחשוב בעצמו על משהו שמועיל לכם ויהפוך אתכם ליוצרים.

אל תשכחו שאותם אנשים שיש להם חברות ומפעלים והעסקים שלהם המייצרים תוכן, וכל אלה ששולטים בנו היום, מגדלים את הילדים שלהם בכדי שיהפכו ליוצרי תוכן כמוהם וכך הילדים שלהם יישלטו בעתיד בילדים שלכם.

מצאתי את עצמי בוכה על יום החופש שנגמר סתם ללא תועלת והמחשבה שהנה מחר אחזור לעבודה כאילו לא הייתי ביום חופש העציבה אותי.

ואז אני רואה מולי לא רק את הבגדים שקניתי והפכו את הבית שלי למזבלה תעשייתית, אלא גם את כל הגאדג'טים (בעברית אומרים חפיצים מהמילה חפץ) שפעם קניתי בכמויות וללא מחשבה. ראיתי את כל הפלאפונים הישנים (סמרטוט-פונים- כך אני קורא להם, כי לפחות סמרטוט עושה את העבודה שלשמה הוא נוצר) שקניתי בזה אחר זה, כי ראיתי פרסומת שהמכשיר השני הוא מכשיר יותר טוב בהרבה מאשר המכשיר שבידי.

חשבתי לעצמי שאם הייתי חוסך את הכסף הזה שזרקתי לחברות האלה ואם הייתי חושב ועושה סקר לפני קניה, בטח הייתי משתמש בכסף הזה בשביל משהו יותר מועיל.

החברה הישראלית, כן גם אנחנו שחומי העור שנקראים עולים מאתיופיה פיתחנו תדמית של "לא פראיירים" אבל בכל הקשור לצרכנות נבונה אנחנו פראיירים שזורקים את הכסף שעמלנו עליו ואנחנו מתנהגים סתם כמו בגוֹץ'( עדר כבשים) ללא רועה.

מאיפה יש לחברות הרבה כסף בכדי לשלם למדיות כך שיקרינו את הפרסומות שלהם? ומאיפה הכסף הגדול בו הם קונים פרסומאים גדולים שייצרו עבורם פרסומות מתוחכמות שיגרמו לנו לקנות כל מוצר שלהם?

תשובה: מהכסף שאנחנו זורקים להם.

הנה לכם בתמונה, חלק קטן מהחפיצים שקניתי פעם, ובמהרה הפכו לסתם זבל בבית.

2015-10-29 13.16.17

ולמי יש כוח ללכת ולמכור אותם בכמה שקלים?

חברים וחברות,
אל תחשבו לרגע שהמלחמה שלנו זה רק בשביל להגן על הזכויות שלנו, בשביל להגן ולשמור את המורשת שלנו בלבד, אלא עלינו להילחם ביום יום, גם בכדי לשרוד את הג'ונגל החברתי בישראל.

כי חברה שלטת היא לא רק קבוצה של אנשים ששולטים ונמצאת בכל הנקודות החשובות ולא רק חברה ששולטת ומגבילה בחוקים את צעדיכם, אלא חברה שלטת היא גם שולטת במחשבות שלכם והיא עושה זאת בכל האמצעים.

היא מכוונת את מחשבותיכם שתחשבו על מה שהיא רוצה שתחשבו ותרגשו את מה שהיא רוצה שתרגישו ותאהבו את מי שהיא רוצה שתאהבו ותשנאו את מי שהיא רוצה שתשנאו.

והיא עושה את כל אלה באמצעות העיתונות, באמצעות האינטרנט הרדיו ובכל אמצעי המדיה הקיימים לרשותה ואפילו באמצעות הבידור ואין סוף אפשרויות.

וחברה שרוצה לשלוט בכול הקיים לרשותכם לא תיתן לכם לנהל את עצמכם, אלא היא תמיד תרצה לנהל אתכם ולשלוט בכם.

היא תנסה למנוע מכם את המורשת שלכם ואם היא תראה שהיא לא מצליחה ואתם עקשנים לשמר את מורשתכם – אז היא תציע לכם שהיא תקים מרכז מורשת בשבילכם והיא תמנה מנכ"ל שמתאים לה. וכך היא תרדים אתכם מלשמור על המורשת שלכם כי אתם חושבים שהיא עושה את העבודה בשבילכם ומשמרת את המורשת שלכם עבורכם.

את המורשת שלנו אנחנו יודעים איך לשמור אם המדינה רוצה אז שלא תקים גוף מטעמה אלא תיתן לנו התקציב ואנחנו ננהל את משמרת המורשת היפה הזו.

תחשבו על זה!

אח שלכם
אומרי טגאמלק אברה

site tracking with Asynchronous Google Analytics plugin for Multisite by WordPress Expert at Web Design Jakarta.