מדינת הלכה

מדינת הלכה

 הסדר הסטאטוס קוו

מדינה לא יכולה להתקיים ללא חוק וסדר, אך מה קורה כשחלק מהחוקים לא מתאימים לכל אזרחי המדינה?.

כשמדינת ישראל קמה ואחרי שהיא קמה נחקקו חוקים הקובעים את אופייה. בין החוקים תמצאו את חוק שיפוט בתי דין רבניים ( נישואין וגירושין ) שנחקק ב-1953. חוק זה הוא חלק חשוב בהסדר הסטאטוס קוו ביחסי דת ומדינה במדינת ישראל. הסדר הסטאטוס קוו נקבע על הסכמים שהושגו בתקופת המעבר מהישוב היהודי בארץ ישראל להקמת מדינת ישראל. הסכמים אלה כללו את מעמדן של הרבנות והמועצות המקומיות השייכות והנשלטות ע"י המגזר החרדי והם קיימים ומחייבים את כולנו עד עתה. צריך להבין, כי המגזר חרדי הוא הסמכות הבלעדית בענייני ההלכה והפסיקה בישראל. כלומר, החרדיים הם אזרחים נעלים ואזרחים סוג א' שכל האוכלוסייה סוגדת לרגליהם ולהלכותיהם. כך, קבוצה אחת של אזרחים המכונה " חרדיים " חיה ושולטת על שאר האזרחים. הם לא שונים בהרבה מהעלאווים השולטים בסוריה, והם רוצים להיות בראש כל משרד במדינת ישראל .

הכוח החרדי

לא רק החוקים הללו חיזקו את מעמדם של החרדיים במדינה אלא גם המפלגות שלהם. בכנסת ישראל יושבות כמה מפלגות דתיות קטנות וחלק מהם הם מפלגות חרדיות. לא משנה איזו מפלגה תשלוט בישראל המפלגות הדתיות תמיד ישיגו את דרישותיהם. עד היום סיפרו לנו שהמוצרים במגזר החרדי זולים בשל כוח הקניה שלהם. " הם מגובשים " אמרו עליהם " בגלל זה הם מצליחים להוריד את המחירים בסופרים הנמצאים בשכונות שלהם."  מתברר שזה לא נכון- המדינה מראש כבר מסבסדת את קווי מהדרין עבור הציבור החרדי. ל" אגד"  יש  לב רך כשמדובר בציבור החרדי והמחירים באוטובוסים המפרידים נשים זולים יותר מאשר הקווים לציבור החילוני.

בראש הרבנות הראשית יושבים רבנים מהזרם החרדי ולא מהזרמים השונים. במילים אחרות, המדינה היא חרדית בכל הקשור לדת ומדינה. כוללים ותלמידי ישיבות לומדים הלכה ( לא תורה ) שהרבנים שלהם פסקו וחיים בנחת על חשבון משלם המיסים. רבנים שלא תורמים למדינה יושבים במשרדיהם ומקבלים משכורות שכל אזרח חולם להשיג. משרד הפנים כולו שייך לסמכותם של החרדים ואפילו שבראשו יעמוד שר חילוני. בתום לימודיהם, בחורים חרדיים לא משרתים בצה"ל מפני שהם חס וחלילה עלולים למות כאזרחים פשוטים וגם משום שאין להם חובות אלא רק זכויות מעוגנות בחוק.

לאור החוקים הללו והעובדה שהסמכות ההלכתית שייכת למגזר החרדי, לא פלא שהם שולטים בענייני דת. לכן, מותר להם לקבוע אלו חתונות חוקיות ואלו לא, מותר להם לומר לנו איך להתלבש וכמובן מותר להם להדיר את אמהותינו, את אחיותינו ואת הילדות שלנו מכל במה אפשרית ולשלול מהן את הזכויות הבסיסיות שלהן.

 

המדינה שלנו וההלכה שלהם

כאמור, אנחנו חיים במדינה שאמורה להיות לכל אזרחיה אך למעשה היא שייכת ונשלטת ע"י המיעוט החרדי. נדמה לנו שהם שם סגורים ומסוגרים בשכונותיהם, למעשה הלכותיהם ואורח חייהם חלחלו אל תוך כל אזרחי ישראל.

בתור אזרחים סוג א' ובתור עיליתה מותר להם לירוק על ילדה קטנה שלא התלבשה כפי שההלכה שלהם קובעת. מותר להם להדיר נשים ולהרחיק אותן מכל במה אפשרית משום שההלכה שלהם אומרת כך.

ההלכה שלהם היא הלכה שלא מבוססת על תורת משה וישראל אלא כולה היא תוצרת חרדית ופוסקיה הרבנים העכשוויים לא מסתמכים על מקורות ישראל.

אני שואל שוב ושוב, מאיפה בא עניין " הדרת נשים " ? מה…? מרים לא ישבה עם אהרון הכהן וריכלה על משה? דבורה הנביאה לא שפטה גברים בישראל? חנה לא עמדה במשכן והתפללה ליד עלי שהוא הכהן הגדול?

כשמשה ובני ישראל שרו " אשירה לַה' כִּי גָאֹה גָּאָה סוּס וְרֹכְבוֹ רָמָה בַיָּם…" כתוב אחר כך " וַתִּקַּח מִרְיָם הַנְּבִיאָה אֲחוֹת אַהֲרֹן אֶת הַתֹּף בְּיָדָהּ וַתֵּצֶאןָ כָל  הַנָּשִׁים אַחֲרֶיהָ בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת: (כא) וַתַּעַן לָהֶם מִרְיָם שִׁירוּ לַה' כִּי גָאֹה גָּאָה סוּס וְרֹכְבוֹ רָמָה בַיָּם."

למי חושבים החרדים שמרים והנשים ענו? לעצמן?

בשביל שמישהו יענה צריך אוזן שומעת. מרים והנשים ענו למשה ולאלה ששרו איתו, כנראה הראו להם מי שר יותר טוב. אתם מבינים? משה שמע והקשיב לשירת נשים. גם בטומאת הנידה הנשים לא נבדלות מהגברים מפני שזו מקבילה לטומאת "הַזָּב מִזּוֹבוֹ" שגם הם חייבים להתבודד שבעה ימים.

 

נשים בחג הסְגְד מתפללות ליד גברים- וזה חוקי!

אז מאיפה הביאו את כל ההלכות שלהם? מאיפה באה הדרת הנשים שלהם? והתשובה היא בלתי נמנעת, היא באה מהפוסקים הרבנים שלפסיקתם אין שום קשר לתורת משה וישראל.

מדינת ישראל הפכה קבוצה אחת לאזרחים סוג א' השולטת על כולנו. למרות שהמדינה שייכת לכולנו, אין זה אומר שהזכויות והחובות חלים על כולנו. להם מותר ומותר ולנו אסור ואסור וחובה על חובה- ההלכה היא שלהם בלבד והחובות הם שלנו.

אל תאמינו לביבי שמתקומם עכשיו על הילדה מבית שמש. הוא לא מתקומם עליה, אלא הוא חושש לאבד את הקולות הלא חרדים. ביבי, כמו כל הפוליטיקאים הוא פוליטיקאי עכשווי, בשביל כמה קולות הוא ילבש שטריימל ויתחרד. צריך להפסיק לבחור פוליטיקאים שאין להם חזון ומתנדנדים ממפלגה למפלגה. במקום לקדם את חזון הם מחפשים מפלגה ששם יש סיכוי גדול שישיגו את מבוקשם, כסא בכנסת.

אל תתפלאו על הדרת נשים ואל תתקוממו על כפייה דתית, משום שאלה מעוגנים בחוק. אתם רוצים שהרוב ישלוט? אתם רוצים שלכולם יהיו אותן חובות ואותן זכויות? אז תבחרו במפלגות שישנו את החוק המעוות הזה. תחזירו לעצמכם את המדינה שנשדדה ע"י החרדים. והגיע הזמן להפריד את הדת מהמדינה. זה לא עיניינה של המדינה איך האזרח מתחתן ולפי איזו מסורת- העיקר שהזוג יצהיר בפניה שהם נשואים, וזהו.

אני ורעייתי התחתנו לפי המסורת שלנו, כפי שאבותינו התחתנו באתיופיה. בגלות האתיופים הכירו בחתונות שלנו ובכל מדינה מתוקנת מכירים בחתונות של קהילות שונות. אז, למה מדינת ישראל רומסת את הזכות הבסיסית הזו? אם אני ורעייתי באים ומציגים תעודת נישואין, מה אכפת למדינה מי חיתן אותנו ולפי איזו מסורת?

 

site tracking with Asynchronous Google Analytics plugin for Multisite by WordPress Expert at Web Design Jakarta.