הספר אסתרי

הספר אסתרי
 קהילת בית ישראל הייתה מנותקת מהעולם וכמובן משאר בני ישראל החיים בגלות. סיפורים ואגדות על הקהילה הזו הגיעו פה ושם אך מעולם לא ידעו יהודי העולם לעומק על הקהילה הזו. לכשהמידע הלך ונערם הגיע תורם של היסטוריונים והחוקרים לחקור את הקהילה. רוב החוקרים וההיסטוריונים התנכלו לקהילה והכפישו אותה בעזרת התואר האקדמי שלהם ובסיפורי בדיה המהולים בדעותיהם הגזעניות. ישראלים וכל מי שרצה להכיר את הקהילה הלך ללמוד עליה  דרך ספרי החוקרים הגזענים וההיסטוריונים  השקרנים. כך נוצר מצב שבו אפילו בני הקהילה התחילו לצטט את החוקרים הגזענים.

לכן, מידע אמין ומהימן על הקהילה נדרש לעם ישראל ולצעירי העדה החיים כאן בארץ ישראל. הכהנתוץ' (הקייסים), השמגלוץ'(חכמי העדה) ויודעי מסורת ניסו להילחם, אך לשווא. הגאולה הגיעה מתוך הקהילה וללא עזרה מעמותות וממוסדות המדינה אשר קמו להנציח את חולשתה. אומרי טגאמלק אברה הלך וליקט מזקני הקהילה והחכמים מידע אודות המורשת, מידע על ההיסטוריה, הדת וחכמת החיים של הקהילה. כך כתב את הספר אסתרי וכך הביא את הגאווה לקהילה.

הספר אסתרי  גדוש ורווי רוחניות וחכמה, נוף וטבע, מסע והגשמת חלום, היסטוריה ומורשת. זה ספר שמשלב בתוכו סיפורת, היסטוריה, אורח חיים ומורשת. הספר הפך לתעודה הזהות של הקהילה ונותן הצצה נדירה לתוכה.

אומרי טגאמלק אברה מתאר את מסעו הרוחני והפיזי של הגיבור פטגו, את חיו של הגיבור באתיופיה, את ההתנסות הרוחנית אשר סבתו מקנה לו שם בנוף ילדותו ואת התעוררותו מקשיי הקליטה כאן בארץ הקודש .  המחבר לא פסח על הצער  והכאב שבדרך לירושלים ועל קשיי הקליטה שבני העדה מתמודדים איתם עד היום  כאן בירושלים. המחבר לקח את ההיסטוריה של  בית ישראל, את אורח חייהם, את המורשת שלהם, את החגים,  את חכמת זקני העדה ורקם אותם ביחד עם הגיבור פטגו ציפור אסתרי וסבתא אזלץ' לספר פרוזה מרתק. אף  שהספר אסתרי משתייך לג'נר פרוזה ונוטים לחשוב שכל הסיפורים הם פרי דמיונו של המחבר, הוא מבוסס על סיפורי  אמת  אשר חוו בית ישראל, המחבר, משפחתו וקרובי משפחתו באתיופיה, בסודן, בדרך  לירושלים ובארץ ישראל.

רק נותר לאחל לכם:

" קריאה מהנה!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

site tracking with Asynchronous Google Analytics plugin for Multisite by WordPress Expert at Web Design Jakarta.