קול קורא!

בס"ד

‏יום שלישי 18 אוגוסט 2015

אומרי טגאמלק אברה

 

אנחנו בעיצומה של מלחמה על הזהות שלנו

‏יום שלישי 18 אוגוסט 2015

 

מכובדיי הכְהָנוֹץ', האבות והאימהות, אחים ואחיות וחברים וחברות,

משהו קורה לקהילה הזו- משהו שהוא גדול על כל אחד ואחת מאתנו. המשך

· המקרים ש‏יום שלישי 18 אוגוסט 2015 פוקדים את קהילתנו מאז עלינו ארצה, לא לשביעות רצוננו. אלה הם מקרים ממקוממים אשר מדירים מעינינו שינה. בראש הבעיות עומדת הדה-לגיטימציה של הממסד בזהותנו ובהיותנו צאצאי עם ישראל.

אז הגיע הדרישה להתגייר וכפי שהם מגדירים "גיור לחומרא" או "הקזת דם"  ולכולם אותו משמעות של גוי המתגייר וממיר את דתו ליהדות.

אז למה רצו לגייר אותנו? איך אפשר לגייר מישהו שהוא כבר יהודי לכל דבר?

אז זהו, שהם כן יודעים שאנחנו יהודים אוטנטיים  והדרישה שלהם היא רק לשם השפלה ולקבע את מעמדם הרם במדינת ישראל.

· אחריה באה בעיית הרבנים האתיופים למיניהם (כמו אחינו הרב אדנה וחבורתו), אשר חברו לאלה שרוצים למחוק את זהותם ואת זהות אבותיהם ואת הזהות של כולנו. הם התגיירו מרצונם, מכרו את זהותם ולמדו את המסורת של המגיירים.

לבסוף, משפחת אדנה והחבורה שלהם שדדו את סמכות הכְהָנוֹץ' והפכו את עצמם למנהיגים רוחניים של הקהילה הזו ואין לי מושג איפה איבדו המצפון שלהם.

את הרב אדנה בחרו עוד מאתיופיה.

ולמה? (כי אביו היה קייס הקייסים אבל לא באמת קס הקסים, כי רצה שמועה שהוא לא נבחר לקס הקסים ואפילו בארץ היו כמה פעמים בחירות והסמכה לקס הקסים ומעולם הוא לא נבחר, אבל קס אדנה מוגדר כקס הקסים ואומרים שהמשכורת שלו בהתאם).

לכך הרבנים האלה ייחלו שאם המסיטים נגד המורשת שלנו יהיו ממשפחה כזו חשובה אזי כולנו נמלא את הוראות המגיירים ונציית להם בשקט.

אבל הם שכחו שאומנם עם קשה עורף אנחנו ( ו. וידעת, כי לא בצדקתך יהוה אלוהיך נותן לך את-הארץ הטובה הזאת–לרשתה:  כי עם-קשה-עורף, אתה.    דברים פרק ט פסוק ו) אבל יש בנו גם צד אחר וטוב של עם שעבר מבחנים רבים של אהבת ה' ודבקות במצוותיו (ב וְזָכַרְתָּ אֶת-כָּל-הַדֶּרֶךְ, אֲשֶׁר הוֹלִיכְךָ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ זֶה אַרְבָּעִים שָׁנָה–בַּמִּדְבָּר:  לְמַעַן עַנֹּתְךָ לְנַסֹּתְךָ, לָדַעַת אֶת-אֲשֶׁר בִּלְבָבְךָ הֲתִשְׁמֹר מִצְו‍ֹתָו–אִם-לֹא.    דברים פרק ח' פסוק ב'): כשם שאנחנו לא מצייתים לכל חוקי התורה, כך גם אנחנו לא מרשים לאף אחד לקחת מצווה אחת ומסורת אחת מהתורה שלנו.

· עוד בעיה בולטת היא בעיית הצעירים שהופרדו מהוריהם ונשלחו לפנימיות, בכדי להכניס אותם למפעל כור ההיתוך ולהוציא אותם משם בזהות חדשה של אפריקאים מגוירים. ואכן, מפעל כור ההיתוך עשה את העבודה שלו, הצעירים הללו גדלו, שכחו את מסורת אבותיהם והם מאמינים בכל מאודם בצדקת דרכם החדשה- שלעם ישראל צריכה להיות הלכה אחת ועל העולים שעלו מאתיופיה לזנוח את מורשתם.

אבל הם מתעלמים ומסרבים לראות את העובדות, כי בפועל, במדינת ישראל של היום אין אחדות במסורת ולא קיים שום דבר שדומה לזה, אלא,  יש שני רבנים ראשיים ( אשכנזי וספרדי), משום שלא הספרדים ולא האשכנזים היו מוכנים לוותר על הזהות שלהם ועל המסורת שלהם.

הם מסרבים לראות שבישראל של היום יש קהילות ועדות שנות של יהודים כמו החסידים, החרדים ואדמו"רים והמאמינים בהם החיים ומנהלים אורח חיים מלא וניפרד מהרבנות הראשית ושומרים את המורשת שלהם ואף אחד לא מכריח אותם להתכופף לרבנות המגיירת כמו את הקהילה שלנו.

והם אומרים "אין לכם תורה שבעל פה". רבותיי יש לנו תורה שבעל פה ואתם יכולים לשאול את הקֶסִים  ולהבין זאת. הבעיה היא לא שאין לנו תורה שבעל פה, אלא הבעיה שלהם היא שכל המנהגים שלנו באים מתורת משה ולא מהתורה שבעל פה שלהם אשר כמעט ואין בה זכר לתורת משה.

רבותי, גם אם הייתה לנו בעיית תורת שבעל פה, זאת לא אמורה להיות הבעיה שלהם, אלא אך ורק שלנו, והם לא אמורים היו להחליט עבורנו החלטות כאילו אנחנו בהמות שלא מסוגלות להחליט.

 

· בעיה אחרת היא פרשת הדם אותה יצר משרד הבריאות של מדינת ישראל והחליט לזרוק את כל תרומות הדם של בני העדה שעלו מאתיופיה בטענה שאנחנו נושאים מחלות איומות.

חשבנו שהם רק רוצים לגייר יהודים לכל דבר המנהלים חיי תורה ומצוותיה ונימולים ונכנסים כמו כל יהודי לברית אברהם בגיל 8 ימים. עכשיו מתברר שזה לא מספיק להם אלא הם גם חתרו להדביק לנו תדמית שלילית, תדמית של חולים מצורעים ונושאי מחלות איומות שהמדע טרם גילה אותם.

עכשיו כבר לא מעשה של חבורת רבנים מזוקנים ששוללים זהות ורוצים לגייר את צאצאי ישראל שעלו מאתיופיה, אלא, עכשיו זה כבר מדעי- כי משרד הבריאות קבע שליוצאי אתיופיה השחורים, יש מחלות איומות שהעולם הלבן וה"נאור" טרם גילה אותם.

אני רוצה שתדעו, אפילו מעבדות הכי משוכללות לא יגלו את המחלות האלה.

למה?

כי הן לא קיימות.

ואנחנו מואשמים ביצירת מחלות איומות ובהפצתם בישראל- מחלות כמו איידס, שחפת וצהבת הפכו מילה נרדפת לאתיופים, כאשר בפועל המחלות הללו היו קיימות פה והרגו אנשים לבנים עוד לפני שבאנו לכאן. תבינו שאיידס קיים לא רק אצלנו ותוקף לא רק אותנו, אלא,  הוא קיים בכל קהילה שמותר לה לתרום דם, ותוקף כל אוכלוסייה אנושית שמותר לה לתרום דם ואינו מבדיל בין דם אשכנזי המייחל להיות הגזע הארי ולשלוט ללא עוררין בישראל לבין דם אתיופי התפוס במלכודת דבש הנקראת ירושלים.

אז אילו מחלות מיוחדות מצאו אצלנו שאסור לנו לתרום דם כמו כל האוכלוסייה?

שום מחלה מיוחדת לא מצאו אצלנו וכל מה שאומרים עלינו הוא שקר הבא מהמוח הגזעני שלהם והכל בכדי שהציבור בישראל ישנא אותנו ויזלזל בנו, כך בנותיהם ובניהם לא יתחתנו אתנו.

אם ישקרו וימציאו לנו מחלה שאינה קיימת ויגידו שלנו יש מחלות מיוחדות אזי אנחנו לא נשקר כמוהם, אלא נגיד את האמת, שלהם יש יותר מחלות תורשתיות מיוחדות שקשה למנות אותם, ובכל זאת הם תורמים את הדם שלהם ללא אבחנה וכך מדבקים אוכלוסיות בריאות במחלות שלהם.

אבל כאן, הבעיה היא שבישראל הגזענית והשקרנית של היום אין לאמת מקום אלא יש מקום לכסף ולכוח- בעל המאה הוא בעל הדעה- ואפילו שלדעותיו אין שום בסיס של אמת אלא יש בסיס יציב של כסף ושררה השקרן הוא ה"צודק". אל תתפלאו שבשיטה הזו מתנהלים כאן בתי המשפט ואל תתפלאו שבראש המדינה הזו שולט האדם הכי שקרן (כך אומרים עליו).

 

· ועכשיו לבעיית היום יום שלנו-  היא בעיית הזהות החדשה שמנסים לכפות עלינו, בה הם רוצים להלביש אותנו ודרכה רוצים להפוך אותנו כחומר ביד היוצר, כי אחרי שהפשיטו אותנו מהזהות שלנו הם חייבים ליצור אותנו מחדש- הם חייבים להלביש אותנו בזהות חדשה- זהות שתהיה להם מאוד נוחה- זהות של כושים אפריקאים במקום זהות של צאצאי אברהם יצחק ויעקב ודת משה וישראל בה התעטפנו, נולדנו, התחנכנו וגדלנו.

היש היום אנשים בתוכנו שטרם הבינו זאת?

עכשיו הילדים שהופרדו ונשלחו לפנימיות והילדים שנולדו בארץ והתחנכו על ידי המדינה גדלו ולמרות הזהות החדשה שהולבשה להם, עדיין יש כאלה שנשארה בהם הגאווה- אלה הם צעירי העדה אשר כור ההיתוך הזדוני לא כל כך השפיע עליהם והאופי הנְגְסְטִי(המלכותי) לא נמוג מהם. ואף הם זוכרים משהו ממסורת האבות והם עכשיו מנסים לצעוק לאחיהם למחצה (אחים לצבע בלבד) אחים אשר כור ההיתוך השפיע עליהם והפך אותם לעבדים מגוירים היוצאים נגד אחיהם. אך אם תשאלו את האחים האבודים הם  יגידו לכם שדווקא הם הישראלים החדשים ואבותיהם הם דור חוטא ממש כמו דור המדבר ואנחנו בכלל סתם "בכיינים".

אל תחשבו שאלה הם המילים של האחים האבודים שלנו, מילים שממש מוחם הגה אותם, אלא הם מילים של אדוניהם המגיירים. אחינו משתמשים במילים הללו, כי ככה חינכו אותם המגיירים שלהם.

ועכשיו, אלה מאתנו ששרדו את כור ההיתוך הזה (בטח הכְהָנוֹץ' הם הבולטים בחבורה הזו) חייבים להתעורר ולעשות מעשה אמיץ. עלינו להיזהר מכל התמימים והנאיביים האלה אשר מסתובבים בנינו כאחים ומבלבלים את כולנו ועושים שירות טוב לרבנים המגיירים.

עלינו להיזהר מאלה שרצו "לחזור בתשובה" והלכו למסגרות של הרבנים המגיירים ללא ברירה, כי לא הייתה להם מסגרת שבה יכלו ללמוד לימודי דת לפי המסורת שלהם. ועלינו להיזהר גם מאלה שגדלו במסגרות של הרבנים המגיירים מאז עלו ארצה. במיוחד עלינו להיזהר מהדתיים שהם בעלי סמכות רב ומשתייכים למשפחת אדנה.

הם גאים בסמכות ה"רב" שלהם, סמכות תמוהה שהאבות לא העניקו להם, אלא הרבנים המגיירים שמתנערים מזהות אבותיהם הם אלה שהעניקו להם את הסמכות הזו- רבותי זו מחלה קשה- זו מחלה שדומה למחלת אָמוֹנֵ'הֶן( אָמוֹנֵ'הֶן- כך כינו אבותינו את מחלת לחץ דם ובעברית מכנים אותה הרוצח השקט), כי כשהמחלה הזו תוקפת מישהו בשקט היא הולמת בו והורגת אותו, כך גם האחים והאחיות שלנו שגדלו במסגרות האלה, מבלי לשים לב, הם הפכו לאויב הכי גדול של מורשת אבותיהם ויצאו למחוק במו ידיהם את הזהות שלהם ושל כולנו.

ואתם האחים והאחיות החיים במסגרות הללו, עליכם מוטלת אחריות גדולה והיא להתנער מכל מה שהרבנים האלה החדירו בכם ולחזור להיות שומרי מצוות תורת משה וישראל שפויים. בכדי לשמור מצוות אתם לא חייבים למחוק את הזהות שלכם, בכדי להיות דתיים אתם לא חייבים להתחפש לפינגווין. יש לכם מסורת יפה, מסורת בה אין הפרדה בין בנים ובנות, אלא הפרדה בין טמאים לטהורים, כי במסגרת בה אתם חיים היום יש הפרדה גורפת בין בנים ובנות וזה בכדי למנוע מראש טומאה, שמא שאחת מהן במחזור, ואילו בנים טמאים יכולים להסתובב חופשי בניכם. האין זה תמוהה? היש הבדל בין אישה טמאה לבין בן טמא?

דעו לכם מבחינת תורת משה כל טמא הוא טמא ואין לו מקום בקהל ישראל.

בכלל כל העניין הזה "קול באישה ערווה" שבגללו אסור לאישה לבוא בקהל הבנים ולשיר. או שמירת נגיעה של הבנות שלנו שפתאום אחרי כמה שבועות בת הדוד אומרת לך " סליחה, אני שומרת נגיעה".

מאיפה המנהגים הללו באו?

הן לא קיימות בתורת משה.

מרים לא ענתה ושרה למשה, אהרון ולכל הקהל שם בים סוף ובעת שירת הים?

האם הרבנים הללו יותר אדוקים באמונתם ממשה ואהרון שלא מסוגלים לשמוע קול של אישה?

סלחו לי, אבל זה לא בגלל האמונה של הרבנים הללו, אלא בגלל שהם סוטים והם שוביניסטים הרואים בבנות רק בתור משרתות מין שלהם.

לכם האחים שלי, אני קורא לכם לחזור הביתה.

כי כרגע, ה"חוזרים בתשובה", הרבנים האתיופים ואנחנו הקהילה מפולגים- מזמן הם לא אוכלים את האוכל שאימא שלהם מבשלת, כי המגיירים שלהם אמרו להם: "לא לאכול את האוכל שאימא שלכם מבשלת, כי היא לא יהודייה אלא היא גויה טמאה שעוד לא התגיירה".

על אף שהם עדיין מתפללים לאותו בורא של אבא ואימא שלהם, הם כבר לא מכירים בדרך אבותיהם, אלא הולכים להלכות הרבנים שלהם, רבנים אשר לא מכירים בהם כיהודים לכל דבר ולא יתנו לבת שלהם להינשא להם ולא יתנו לבנות של המגוירים להתחתן עם הבנים שלהם.

ואל נשכח שהרבנים האלה שהם אחינו, בהלוויות הם עומדים מעל הגופה בכדי להספיד- מה שאסור אצלנו. לא לשכוח שהם נכנסים עד פיר הקבר בכדי לפזר עפר על הקבר ולאחר מכן שותפים את השיש ומדליקים נרות- ואצלנו אסור להתקרב לקבר.

וגרוע מכל את המעשים ואת המצוות האלה שהתורה של כולנו אוסרת הרבנים האלה דורסים ואף הם לימדו את הציבור כן לעשות כמותם. והקֶסִים  שלנו עומדים רחוק בהלוויות וצועקים במגפון "לא להתקרב לקבר!" והרוב הגדול  לא מקשיב להם.

עכשיו כולנו מבולבלים ולא מבינים שהרבנים המגוירים הללו כבר חברו למגיירים שלהם- גרוע מכל, לחלק מאתנו, הרבנים האתיופים הללו כבר משתווים לכְהָנוֹץ'- הנה בכל מקום מזכירים את התואר שלהם בנשימה אחת עם סמכות הכְהָנוֹץ' ואומרים " רבנים וקֶסִים שלנו"

כל אלה שמאמינים לשקר הזה אתם לא אשמים ואתם לא חייבים לחשוב לעומק על הדברים הללו, כי מולכם עומדות גם בעיות רבות של הישרדות בפרנסה ובעיות רבות של התמצאות בעולם ה"קשרים" של מדינת ישראל.

אני עומד לנפץ לכם את השקר הזה ואני אומר לכם:

סלחו ומחלו לי!

אבל

הרבנים האתיופים הללו אף פעם לא היו שלנו וגם אבותינו לא הורישו לנו את הסמכות הזו שלהם, אלא רק הקֶסִים  הם שלנו והסמכות שלהם היא זו שהורישו לנו אבותינו ולא שום דבר אחר. הרבנים האתיופים הללו הם חלק מתהליך הגיור של הרבנים המגיירים, כי בחזון המגיירים האלה, הרבנים האתיופים אמורים להחליף את הקֶסִים  וכך הם מקווים שבעתיד הקרוב לא יהיו יותר קֶסִים בישראל.

אני בכלל לא מדבר על כך שתמוהה מאיפה הגיע בכלל המושג "רב". מאיפה? מתורת משה?

לא ולא. זה תואר שהומצא על ידי הרבנים ואין לי בעיה עם זה, כל עוד הם לא מנסים למחוק את הזהות שלי שכולה מבוססת על האמת שמשה ואהרון הנחילו לנו ומקורה מתורת משה.

כל עוד המדינה לא מקבלת את הזהות שלנו וכל עוד לא מקבלים את סמכות הכְהָנוֹץ', מבחינתי אין מה לאמץ מהמנהגים של המגיירים, משום שאולי אחד מאתנו ידע לקחת משהו נכון ומנהג בודד אבל האחר ייקח יותר ואז נעלם הגבול- ולזה מייחלים הרבנים המגיירים.

 

אני רוצה שתדעו, וכדאי גם שהשתן לא יעלה לראש של משפחת אדנה, כי הם אינם הבעיות שלנו, אלא הם המריונטה של הרבנים המגיירים והם האמצעי בו הרבנות מכה בנו, מכה במורשת שלנו ובקֶסִים  שלנו.

אחים ואחיות תבינו, הרבנים המגיירים הללו חשבו על הכול ורק אנחנו התמימים חשבנו שהרבנים האלה הם אחים שלנו.

עכשיו אנחנו יודעים שמשפחת אדנה הם פרויקט מוצלח אשר עמלו עליו הרבנים בכדי למחוק באמצעותם את זהותנו. כעת הם הרבנים קוטפים את הפירות-  כי הנה הרב אדנה בצייתנות רבה הוא שוקד למחוק את הזהות שלנו ושל עצמו.

הרבנים המגיירים במכוון שולחים את משפחת אדנה שהם האחים שלנו, בכדי לטשטש את עקבותיהם ובשביל שהעולם הנאור יחשוב שהבעיות שלנו הם עניין של סכסוך פנימי- כאשר בפועל הם הרבנים המגיירים בעצמם ולא אחרים הם המנסים למחוק את זהותנו.

עכשיו, כבוד ליקה כהנת של בית ישראל עצוב, כי הרב אדנה גייס את אחיו העורך דין וביחד עם עריית רחובות שלחו את חייליהם הפלאשמורה הצייתנים, בכדי לטמא את בית הכנסת ולהפריע לו מלהתפלל.

אבל יותר גרוע מהסיבות הללו, כבוד ליקה כהנת של בית ישראל עצוב, בגלל שאנחנו רדומים וישנים וחושבים שזו הבעיה שלו של הקֶסִים  בלבד.

מכובדיי, חברים וחברות מניתי לכם וספרתי לכם את הבעיות אשר פקדו ופוקדים את הקהילה מאז עלינו ארצה, ובטוח שמתם לב שלא התייחסתי לבעיות קליטה רגילות. כמו בעיות קליטה של שפה, בעיות קליטה של פרנסה, בעיות הגזענות הלא ממוסדת, בעיות  קליטה של דיור והלאה, מפני שאלה הם בעיות של אדם העובר מקום מגורים, ואבותינו התמודדו עם הבעיות הללו בקלות רבה. אבל כאן המדינה והמגיירים מנסים להציג את הבעיות הרגילות האלה של קליטה כבעיות העיקריות שלנו והכל בכדי להרדים אותנו.

ראו את ההפגנות האחרונות- על מה היו ההפגנות?

מה אתם חושבים יותר גרוע ולא ייתן לכם מנוח עד שתצאו להפגין ולתקן את המצב:

האם גזענות הכללית והלא ממוסדת יותר חשובה לכם או מחיקת הזהות שלכם?

על מה תצאו להפגין?

ועל מה אתם חושבים עד היום הפגנו?

על הדם שנשפך- הפגנו

על החייל שהוכה- הפגנו

ועל מחיקת זהותנו? ועל השפלת הקֶסִים ? ועל המורשת?

כלום לא עשינו.

למה?

כי כל הארגונים שתמכו במנהיגים שלנו עד היום השתמשו בהם לטובת האינטרסים הפוליטיים שלהם ולא לטובת הקהילה. הם חשבו ונברו וחיפשו סיבות להפגין, עד שמצאו את הדם שנשפך ואת החייל שהוכה. אבל את הארגונים הללו לא מעניין מחיקת זהותנו. לא אכפת לארגונים הללו שהמדינה אוסרת עלינו להתחתן לפי מנהגי אבותינו.

כאן צריכה להגיע השאלה- למה?

אולי הם הארגונים ביחד עם הממסד?

ואולי תפקידם של הארגונים האלה הוא להרדים אותנו ולהראות לעולם שאנחנו כה טיפשים שאפשר בקלות לתמרן אותנו? ואולי אנחנו באמת כה טיפשים המפגינים על הזוטות, כאשר הבעיה העיקרית שלנו שהיא זהותנו הנמחקת לנגד עינינו מוזנחת ועזובה ואין דורש לה?

 

מתי כולנו נבין שבעיית הזהות הזו היא גם הבעיה של כול אחד ואחת מאתנו ולא רק של הקֶסִים ?

מתי נדע להניח בצד את האגו ונתאחד ביחד סביב האמת וסביב המסורת שלנו והקֶסִים  שלנו?

מתי נבין שזו כבר לא הכרזת מלחמה,

אלא זוהי מלחמה של ממש?

 

תפנימו,

אולי לא תרגישו את החרב המונפת עליכם,

אולי לא תשמעו את הפצצה שמתפוצצת בפניכם,

אולי לא תראו דיביזיות  של טנקים

ואולי לא תראו את החיילים הנלחמים,

אבל אנחנו במלחמה.

אני רוצה שתדעו שאנחנו בעיצומה של מלחמה:

מלחמה של דויד מול גוליית- מלחמה של חייל עם שריון מול חייל עם רוגטקה ואבנים-

מלחמה של הרבנים עם סמכות ושררה מהמדינה נגד הקֶסִים  והמורשת שלנו מנושלי הסמכות-

מלחמה בה מילות שקר, מילות רשע ודעות זדוניות  הם החרב והכדור  שמפלחים, משסעים והורגים

את זהותנו.

אני רוצה שתדעו:

אם עכשיו, הדור הזה שלנו לא ילחם ויעמיד מול מילות השקר שלהם מילות של אמת וצדק,

אז הדור הבא כבר לא יעשה שום דבר,  אלא הוא יהפוך לעבד ממושמע- וזה על האחריות של כל אחד ואחת מאתנו.

לכן, אני קורא לרב אדנה ומשפחתו וחבורתו שלמדה אך ורק לקלל קללות נמרצות כמו אנשי כת השטן לחזור בהם מדרכם הרעה ולחבור אלינו ולהילחם אתנו על המורשת והזהות של כולנו- לא מאוחר לתקן את המצב הרע הזה. הכי גרוע זה רק אם תישארו שם בצורים בעמדותיכם ותקשו עלינו ואף תעזרו לאויב להכות בנו בנקודת התורפה שלנו, כי רק אתם יודעים מה כואב לנו ואיפה כואב לנו יותר.

אני רוצה שתדעו שאין לי ולחברים כמוני שום דבר רע ואישי נגדכם- אולי אפילו אנחנו קרובי משפחה אבל לא מכירים זה את זה- ואני והחברים שלי צועקים כאן את מה שאתם שם, בתור הילדים של ליקה כהנת לשעבר קס אדנה אמורים לצעוק.

אם חז"ל היו מתעוררים עכשיו מהמתים, הם היו מעדיפים למות ולהיקבר בחזרה מרוב בושה, בשל ההתנהגות הברברית של אלה האמורים להיות צאצאיהם. אולי לצאצאיהם המגיירים האלה, שאיבדו את השכל והמחפשים כבוד על ידי השפלת אחרים, נשארה טיפת שכל- כי כרגע הצאצאים האלה(אם הם בכלל צאצאים של חז"ל) משתמשים בשיטות של הגויים שרדפו אותם בגלות. והמושג " עבד כי ימלוך" מתאים להם יותר מאשר המושג "צאצאי חז"ל".

ואסיים בדברי חז"ל האמורים להיות האבות הקדמונים של המגיירים האלה:

"עוֹשֶׂה שָׁלוֹם בִּמְרוֹמָיו הוּא בְּרַחֲמָיו יַעֲשֶׂה שָׁלוֹם עָלֵינוּ וְעַל כָּל יִשְׂרָאֵל."  ואִמְרו "אמן!"

 

אח שלכם

טגאמלק בן יגזהו אברה

 

2 תגובות to “ “קול קורא!”

 1. מאת איריס בקשי:

  שלום אומרי,
  אודה לך אם תיצור איתי קשר בעניין הזמנה למפגש עם סטודנטים במכללת סמינר הקיבוצים על משמעותו של עושר תרבותי.
  בברכה, איריס

 2. מאת דפנה דורי:

  אומרי היקר,

  בימים אלה גמרתי לקרוא את ספרך המיוחד והמרגש "אסתרי", באיחור של שבע שנים. רק עכשיו גיליתי אותו ואולי זה לא מקרי…כשאתה זורע זרע של עץ פרי אינך יודע עד היכן יפוצו פירותיו…

  בכל מקרה, כבר זמן רב אני חושבת על רעיונות כיצד אפשר לעזור לבני העדה האתיופית בקשיי המעבר מאתיופיה לישראל, ובכך להועיל לכולנו להכיר ולהנות מפירותיה של העדה היפה והעדינה הזו.

  חשבתי על האפשרות להמחיז את הספר שלך להצגת ילדים.
  אשמח מאוד לפרט יותר.

  האם תוכל ליצור איתי קשר ישיר, כדי שנוכל לדבר על כך יותר לעומק?

  בברכה

  דפנה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

site tracking with Asynchronous Google Analytics plugin for Multisite by WordPress Expert at Web Design Jakarta.